Modele do sklejania – materialy
Modele do sklejania – materialy

Modele do sklejania – materialy

Nietypową rozrywką, która potrafi skutecznie wciągnąć okazuje się robienie modeli do sklejania. Jakiś czas temu wykonywano figurki kolekcjonerskie z ołowiu, były to przede wszystkim doskonale każdemu znane żołnierzyki. Już wtedy ten rodzaj rozrywki stanowił wyszukane hobby, jakie dominowało od osiemnastego stulecia po połowę wieku dwudziestego. Z metalu natomiast modele zaczęto tworzyć na przełomie lat sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych. Z czasem zaczęły się natomiast pojawiać modele strugane z drewna jak także plastikowe.
Ostatnim hitem w tej dziedzinie ciekawego hobby pojawiły się figurki robione z żywicy poliuretanowej.
Rozrywka w dzisiejszych czasach nie musi wiązać się wyłącznie z wylegiwaniem się biernie na kanapie przed telewizorem. Równie dobrze można spędzać czas aktywnie i tak relaksować się. Przykładem pożytecznej formy rozrywki okazuje się sklejanie figurek. Jest to bardzo unikatowe hobby, cenione, które stanowi coś więcej niż zwykłą formę odprężenia, ale bardzo często jest po prostu pasją wykonywaną z zamiłowaniem przez całe życie. To rozrywka, jakiej poddawać się można w każdej grupie wiekowej.
Wyróżnia się generalnie dwie podstawowe odmiany figurek tu charakteryzowanych. Są to samodzielne modele na przykład kolekcjonerskie czy historyczne, jak także figurki stanowiące dodatki do modeli do sklejania.