Plywanie
Plywanie

Plywanie

Nie wiesz, co ze sobą zrobić w wolnym czasie? Nudzisz się? A może szukasz jakiegoś niebanalnego zajęcia? W tym celu warto, abyś zaznajomił się z naszym tekstem, w którym zarekomendujemy Ci jedną z dyscyplin sportowych, doskonale każdemu znaną, jaka opiera się na połączeniu tego co przyjemne z tym co pożyteczne. Chodzi nam głównie o pływanie, jakie jest chyba najbardziej wyczerpującym treningiem, bowiem w wodzie pracować na wysokich obrotach muszą wszystkie partie mięśniowe. Generalnie pływanie ciężko jest nazwać sportem, przecież człowiek znał ten rodzaj rozrywki i aktywności fizycznej lata temu. Nawet na starych rysunkach rodem jeszcze z czasów starożytnych pojawiały się przedstawienia ludzi pływających. Także w tym okresie pojawiła się pierwsza opatentowana technika pływacka.
Było to coś na wzór dzisiejszego pływania w stylu „piesek”. Człowiek kładł się na brzuchu i wykonywał rozmaite ruchy rękami i nogami. Pracowano intensywnie, aby utrzymać się na powierzchni wody i przemieszczać. Pływanie w dawnych czasach ceniono naprawdę wysoko, w zasadzie stawiano tę zdolność na równi z umiejętnością czytania czy też pisania. Już w 35 roku przed naszą erą został wymyślony i zorganizowany pierwszy oficjalny konkurs pływacki.
Miał on miejsce w Japonii. Do popularnych dzisiaj technik pływackich, jakie często stanowią nie tylko trening, co zwłaszcza formę aktywności mającej łączyć przyjemność i rozrywkę jest pływanie żabką. Jest to po prostu styl klasyczny, który w gruncie rzeczy uchodzi za jedną z najcięższych do opanowania technik pływackich. Muszą być mocno zsynchronizowane ręce oraz nogi. Ponadto trzeba wykonywać zamaszyste i posuwiste ruchy do przodu, w tym samym czasie wysuwając głowę i następnie ją zanurzając.
Także dość trudnym stylem jest styl motylkowy, który zdecydowanie nie przypadnie do gustu ani któremu nie sprostają osoby niezaawansowane w pływaniu. Polega na połączeniu ruchu nóg i rąk, pływając jak delfin, wypychając wodę ramionami.