Tenis
Tenis

Tenis

Szukasz ciekawej rozrywki? Połącz wolny czas z hobby w postaci aktywnej. Przykładem okazuje się między innymi tenis. To gra, jaka odbywa się w dwie bądź ewentualnie cztery osoby. Jest ona dyscypliną rozgrywaną na korcie tenisowym. Jej celem jest wzajemne odbijanie przelatującej przez siatkę piłeczki. Do tego celu stosuje się specjalne rakiety tenisowe. Ponadto można także mówić o hobbystycznej odmianie tenisa czyli modelu singel, który polega na pojedynczo granych rozgrywkach. Często występują jednakże mecze dwuosobowe tej samej płci czyli debel. Dopuszczalne są też swego rodzaju miksty, a więc rozgrywki w dwuosobowych teamach osób różnych płci.
Tenis nie jest łatwą dyscypliną, ale za to bardzo wciągającą. Trzeba przy grze wykazywać się naprawdę dobrą kondycją i świetna orientacją. Nie ma mowy o tym, żeby być nieskupionym na grze. Sport tego rodzaju wcale nie musi jednakże stanowić dyscypliny przeznaczonej wyłącznie dla osób dorosłych, które szukają ciekawego zajęcia w wolnym czasie. Jest to także niesztampowa zabawa i rekreacja dla dzieci oraz młodzieży, która stanowi pozytywną formę spożytkowania pokładów energii. W przypadku dzieciaków warto rozpocząć naukę gry w tenisa w okresie czterech – pięciu lat. Wcale nie jest to za wcześnie, a nawet wręcz przeciwnie optymalny jest ten wiek, gdyż wtedy maluchy mają ogromną przyjemność, mogą wybiegać się i chłoną wiedzę.
W tym celu na rynku akcesoriów sportowych przeznaczonych do uprawiania tenisa znajduje się specjalistyczny sprzęt również powstały z myślą o małoletnich. Są to piłki gąbczaste, mini siatki, krótkie rakiety i do tego dość lekkie. Poprzez grę w tenisa, czy to dziecko czy dorosłego, możliwe jest uzyskanie szeregu rozlicznych plusów w postaci dobrego rozwoju koordynacji ruchowej, wyrobienie smykałki do sportowych rozgrywek, poczucie rywalizacji i ambicja przejawiająca się w determinacji i chęci osiągnięcia stawianych sobie celów, cierpliwość, pracowitość i kształtowanie charakteru oraz hartu ducha i silnej woli a także dyscyplina.
Ponadto, jako zdecydowany pozytyw tenisa można wyróżnić również fakt, iż jest to dyscyplina sportowa, która odznacza się przede wszystkim możliwością trenowania w każdym wieku i rozpoczynania przygody z nią kiedy tylko na to będziemy mieć ochotę. To rozwiązanie dla osób zestresowanych, które ciągle są w biegu, mają sporo na głowie. To forma oderwania się od codziennych problemów. Jeszcze innym plusem okazuje się też fakt, iż poprzez granie w tenisa kształtuje się zgrabna sylwetka. Badania dowodzą, że osoby trenujące omawianą dyscyplinę sportową dwa razy w tygodniu mogą rzadziej paść ofiarami poważnych chorób serca. Ponadto u graczy zwiększa się wydolność płuc. Utrzymują oni także dużo lepszą kondycję, mają mniejszy poziom cukru w organizmie, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla cukrzyków.